Alerty RCB na ekranach w całej Polsce

Pomożemy skuteczniej ostrzegać przed zagrożeniami! Od nowego roku Alerty RCB pojawiają się nie tylko w telefonach komórkowych, ale także na naszych ekranach w przestrzeni miejskiej – w całej Polsce!

Alerty RCB ostrzegają między innymi przed zagrożeniami pogodowymi. Są wysyłane w nadzwyczajnych sytuacjach, gdy bezpośrednio zagrożone jest życie. Aby poszerzyć zasięg komunikatów i pomóc skuteczniej ostrzegać mieszkańców Polski, udostępniamy sieć naszych ekranów. Dzięki współpracy z Rządowym Centrum Bezpieczeństwa, na ekranach wyświetlamy ostrzeżenia znane z wiadomości SMS. Osoby znajdujące się na zagrożonym terenie, zobaczą ostrzeżenie nie tylko w swoim telefonie, ale także na ekranach w przestrzeni miejskiej – w drodze do pracy, szkoły, w czasie podróży, czy podczas zakupów. W ramach akcji udostępniamy ekrany przy najbardziej uczęszczanych drogach, centrach handlowych czy dworcach kolejowych.

Ostrzeżenia są wysyłane do osób znajdujących się na zagrożonych terenach. W analogiczny sposób działają alerty emitowane w sieci ponad 20 tysięcy ekranów Screen Network. Dzięki geolokalizacji wyświetlamy komunikaty jedynie na ekranach zlokalizowanych na terenach objętym ostrzeżeniem.

Stałe połączenie ekranów z zasobami sieci daje unikatową możliwość natychmiastowej emisji i aktualizacji komunikatów. Możemy wprowadzać i zmieniać je w czasie rzeczywistym. Dlatego, gdy tylko pojawi się informacja o zagrożeniu, natychmiast wyświetlimy alert RCB. Stale podejmujemy kroki, aby wykorzystywać ekrany Digital OOH na rzecz dobra publicznego. Regularnie angażujemy się w kampanie społeczne i akcje dobroczynne. Cieszymy się, że nasze działania pomogą skuteczniej ostrzegać mieszkańców!

Zdjęcie ilustrujące niniejszy artykuł stanowi wizualizację przykładowego alertu.

Sprawdź również

Chcesz wiedzieć więcej?